Login

SIRAEX

JEŠTĚ NEVÍTE O ČEM JE SIRAEX???

TAK SHLÉDNĚTE NÍŽE UVEDENÉ VZPOMÍNKY, A PAK UŽ JEN STAČÍ, JEŠTĚ NÍŽE POD SLOVEM VÍCE, ROZKLIKNOUT PŘIHLÁŠKU 2019.

TĚŠÍME SE NA VÁS

Milí tanečníci a taneční pedagogové,
13. ročník festivalu současného tance s mezinárodní účastí. 
SIRAEX 2019 a DĚTSKÁ TANEČNÍ SCÉNA 2019 v Klášterci nad Ohří, v termínu 10. - 17.srpna je v plné přípravě. Už nyní můžete zasílat přihlášky, a to pro:
SIRAEX letní dílny pro jednotlivce (od 18 popřípadě i od 15 let pro pokročilé i mírně pokročilí, dále pro pedagogy);
SIRAEX představení neprofesionálních souborů (včetně možnosti účastnit se letních dílen s profi umělci) - soubory nominované v krajských přehlídkách a účastnící se celostátní přehlídky TANEC, TANEC v Jablonci nad Nisou.
DĚTSKÁ TANEČNÍ SCÉNA - týdenní workshopy s open air představením, inspirativní představení.Soubory nominované z krajských přehlídek dětských skupin scénického tance.
Přihlášky jsou ke stažení na www.zus-klasterec.cz v rubrice SIRAEX.
Propozice budou během února, ale již nyní se můžete těšit na NATASCHU PIRE z Belgie a MADHADA ALDAABAL ze Sýrie. Pro dětské workshopy jsou v jednání lektorky Renata Bártová (Duncan konzervatoř), Lucie Charouzová a Mirka Eliášová (performerky a jejich projekt MOMO).
V hlavím programu festivalu se můžete těšit na VerteDance, Baletní soubor Brno, nejlepší choreografie absolventů HAMU a mnoho dalších, nejen českých tanečních umělců. ...
Více ...

 

Siraex 2017 a Dětská taneční scéna – léto 2017 - Festival současného tance s mezinárodní účastí

Termín 13. -19. 08. 2017 včetně workshopů
             17 - 19.8. 2017  hlavní program festivalu

              

               Po 10-ti letech konání festivalu současného tance s mezinárodní účastí bychom rádi rozšířili platformu a otevřeli se i dětskému tanečníkovi, divákovi a zájemci ve volnočasových aktivitách.

               Náš taneční obor je téměř každoročně účastníkem celostátních přehlídek dětského scénického tance v kraji a povědomí o naší škole je právě díky tomuto oboru. Jsme si vědomi, že před branami celostátní přehlídky zůstává spousty krásných a hodnotných choreografií, které se pro kapacitu přehlídky zúčastnit nemohou. Záměrem je tedy vytvořit další prostor pro uplatnění a celostátní prezentaci těchto souborů a spojit to dětskou taneční dílnou – „tanečním kempem“. Děti by získávaly nové inspirace od profesionálních lektorů a také by pracovaly na vytvoření prezentací „specific side“. část programu bude věnovaná jejich produkci – uvedením jejich kvalitních choreografií. Věříme, že o letní festival pro děti a soubory scénického tance bude zájem.

Komplexní záměr festivalu

 • je udržet kvalitu akce s celorepublikovým povědomím s mezinárodní účastí – dílny, představení od neprofesionálních souborů až po dnešní      současnou uznávanou „špičku“ v současném tanci s cílem inspirovat dětské skupiny ke kultivaci a zdraví lidské osobnosti. Dětské dílny budou a jsou otevřeny i pro ne-tanečníky.
 • Generační propojení.
 • Kultivace.
 • Podpora nekomerčních a specifických akcí.
 • Podpora mladého neprofesionálního nebo začínajícího profesionálního umělce a  nových trendů v tanci.
 • Podpora regionu a města v oblasti kulturně-společenské a turismu.

SIRAEX 2016

SIRAEX 2016 Taneční festival současného tance s mezinárodní účastí SIRAEX se koná v Klášterci nad Ohří již od roku 2007. Přináší průřez profesionálním i amatérským scénickým tancem. Vystřídaly se na něm špičky ...
Více ...

Siraex 2014 / foto hlavní program

Siraex 2014 / foto hlavní program http//www.facebook.com/pages/Siraex/116465925114133?ref=bookmakers ...
Více ...

Siraex 2014 / foto Tanec v duši

Siraex 2014 / foto Tanec v duši

Siraex 2014 / foto dílny

Siraex 2014 / foto dílny

TANEC NA KONCI LÉTA

TANEC NA KONCI LÉTA TANEC NA KONCI LÉTA – SIRAEX 2014 Druhá polovina prázdnin bude patřit velkému projektu Základní umělecké školy v Klášterci nad Ohří, který se přehoupne do svého 8. ročníku. Město se opět stane dočasným domovem pro mnoho tanečníků z Čech, Moravy. Mezi umělci nebudou chybět choreografové z Jižní Ameriky, kteří díky spolupráci se společností MovingBorders přeletí Atlantický oceán a představí taneční tvorbu protkanou mexickými tradicemi a vlivy. Tak jako každý rok je festival současného tance ...
Více ...

NEVŠEDNÍ UDÁLOST, TRADICE, SOUDRŽNOST, ORIGINALITA, POZNÁNÍ

 I takto můžeme popsat 13. ročník festivalu současného tance s mezinárodní účastí SIRAEX 2019

               Naše ZUŠka se pyšní ojedinělou událostí, a to především pro spojení a konfrontaci různých úrovní v oblasti současného tance a jeho umělecké stránky. Festival je odborníky vnímán jako přínosný počin,      který spojuje. Nově spojuje více generací a představuje komplexní vývoj tanečního umění, od tvorby dětské, až po tvorbu profesionální. Siraex pod svá křídla přizval také dětské soubory a vznikla tak DĚTSKÁ TANEČNÍ SCÉNA. Festival chce přinést povědomí o vývoji tance v umělecké oblasti, podporuje malé a mladé tanečníky. Dále přináší poznání zahraničního postoje na vývoj tance jako prostředku vyjádření, ať se toto vyjádření týká čehokoli.

               „Někdy tanci prostě rozumět nemusíte. Nastane li tato chvíle, nemusíte hned odcházet. Stačí se jen dívat a vytvářet si vlastní fantazie nebo jen sledovat odvahu a pohybové dovednosti tanečníků“.

               Zahraničními hosty budou letos tančící lektoři Natascha Pire z Belgie a Medhat Aldaabal ze Sýrie /14.8./. Představení neprofesionálních souborů /15.8./ bývá vždy pestré. Tanečníci přijedou také z Pardubic, Jihlavy, Rychnova u Jablonce nad Nisou, Mostu, K. Varů, Klášterce nad Ohří, Jablonce nad Nisou a Třeboně. Jde vždy o nejnavštěvovanější večer. V 1. Gala večeru si přijdou na své příznivci baletu. Kromě Národního divadla Brno a tradičního hosta Pražského komorního baletu se na Siraex vrátí uskupení 420PEOPLE, které hostuje především na světových jevištích. Vrcholem večera bude nádherný příběh „1000 JEŘÁBŮ“, mladé choreografky Petry Hájkové, inspirovaným příběhem malé dívky, která touhou po uzdravení věřila starodávné japonské legendě, že když složíte 1000 papírových jeřábů origami, splní se vám jedno přání. Emotivní, interpretačně (zvláště pak interpretace malé sólistky – 10 let) a scénograficky zdařilé dílo, byste si neměli nechat ujít. 2. Gala večer /závěrečný/ nebude o nic méně cennější. Jsou připraveny produkce tvůrců působících na českých tanečních scénách a v poslední době. Lákadlem bude pestrost večera s konfrontací mnoha směrů nezávislého umění.

Ještě však těsně před posledním večerem /17.8.od 19 hodin/, má místo v programu DĚTSKÁ TANEČNÍ SCÉNA. Tančit budou nominované soubory z Plzně, Klášterce nad Ohří, Rychnova nad Kněžnou a Prahy. A úplný závěr bude patřit studentům světelného desingu z Janáčkovy Akademie Múzických Umění v Brně, v jejichž podání by měla probíhat iluminace zámeckého parku. Celý týden budou probíhat různé dílny a jedna z nich je připravena i pro veřejnost – lekce AFRO, tanec pro každého (uzávěrka je posunuta do 30. července).

               Srdečně Vás zveme a budeme rádi, když si na Siraex najdete chvilku a přijdete mezi nás. Tým SIRAEX

(Akci podpořilo město Klášterec nad Ohří, Ústecký kraj, NIPOS Praha, Zámek Klášterec nad Ohří, a další)


  lektoři siraex 2016

  Novinky

  NNTB - NENECH TO BÝT!

  obrázek
  Anonymní aplikace upozorňující na šikanu v naší škole. Možnost informovat o problému dětí, které by se v reálném světě bály cokoliv udělat. Nic jim nehrozí, Klikni na titulek NNTB.

  Nové fotografie 2018/2019 zde ...

  obrázek

  MINI ZUŠKA

  obrázek
  Kurzy napříč obory pro děti, kterým nebylo 5 let k 1.9.

  ABSOLVENTI 2017/2018

  obrázek

  KDY ZASTIHNETE PEDAGOGA

  Kliknutím na název/slogan si můžete ověřit, kdy pedagog, se kterým potřebujete osobně mluvit, je ve škole k zastižení. Ideální volba pro schůzky je v přestávkách před nebo po výuce.

  HUDEBNÍ ŠKOLA YAMAHA

  obrázek
  Naše škola poskytuje prostor pro kurzy Hudební školy Yamaha pro maminky s dětmi od 1,5 do 4 let věku. Klikem na nadpis se dostanete na jejich webové stránky.

  Naši partneři

  Nástěnka

  PONDĚLÍ 7:00 – 14:30 15:00 – 17:00
  (úřední den)
  ÚTERÝ 6:00 - 12:00 12:30 – 14:30
  STŘEDA 6:00 - 12:00 12:30 – 14:30
  ČTVRTEK 6:00 – 12:00 (neúřední den)
  PÁTEK 6:00 – 13:30 14:00 – 15:00

  Created by ALS-Euro,s.r.o. © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy