Login

SIRAEX

JEŠTĚ NEVÍTE O ČEM JE SIRAEX???

TAK SHLÉDNĚTE NÍŽE UVEDENÉ VZPOMÍNKY, A PAK UŽ JEN STAČÍ, JEŠTĚ NÍŽE POD SLOVEM VÍCE, ROZKLIKNOUT PŘIHLÁŠKU 2019.

TĚŠÍME SE NA VÁS

Milí tanečníci a taneční pedagogové,
13. ročník festivalu současného tance s mezinárodní účastí. 
SIRAEX 2019 a DĚTSKÁ TANEČNÍ SCÉNA 2019 v Klášterci nad Ohří, v termínu 10. - 17.srpna je v plné přípravě. Už nyní můžete zasílat přihlášky, a to pro:
SIRAEX letní dílny pro jednotlivce (od 18 popřípadě i od 15 let pro pokročilé i mírně pokročilí, dále pro pedagogy);
SIRAEX představení neprofesionálních souborů (včetně možnosti účastnit se letních dílen s profi umělci) - soubory nominované v krajských přehlídkách a účastnící se celostátní přehlídky TANEC, TANEC v Jablonci nad Nisou.
DĚTSKÁ TANEČNÍ SCÉNA - týdenní workshopy s open air představením, inspirativní představení.Soubory nominované z krajských přehlídek dětských skupin scénického tance.
Přihlášky jsou ke stažení na www.zus-klasterec.cz v rubrice SIRAEX.
Propozice budou během února, ale již nyní se můžete těšit na NATASCHU PIRE z Belgie a MADHADA ALDAABAL ze Sýrie. Pro dětské workshopy jsou v jednání lektorky Renata Bártová (Duncan konzervatoř), Lucie Charouzová a Mirka Eliášová (performerky a jejich projekt MOMO).
V hlavím programu festivalu se můžete těšit na VerteDance, Baletní soubor Brno, nejlepší choreografie absolventů HAMU a mnoho dalších, nejen českých tanečních umělců. ...
Více ...

 

Siraex 2017 a Dětská taneční scéna – léto 2017 - Festival současného tance s mezinárodní účastí

Termín 13. -19. 08. 2017 včetně workshopů
             17 - 19.8. 2017  hlavní program festivalu

              

               Po 10-ti letech konání festivalu současného tance s mezinárodní účastí bychom rádi rozšířili platformu a otevřeli se i dětskému tanečníkovi, divákovi a zájemci ve volnočasových aktivitách.

               Náš taneční obor je téměř každoročně účastníkem celostátních přehlídek dětského scénického tance v kraji a povědomí o naší škole je právě díky tomuto oboru. Jsme si vědomi, že před branami celostátní přehlídky zůstává spousty krásných a hodnotných choreografií, které se pro kapacitu přehlídky zúčastnit nemohou. Záměrem je tedy vytvořit další prostor pro uplatnění a celostátní prezentaci těchto souborů a spojit to dětskou taneční dílnou – „tanečním kempem“. Děti by získávaly nové inspirace od profesionálních lektorů a také by pracovaly na vytvoření prezentací „specific side“. část programu bude věnovaná jejich produkci – uvedením jejich kvalitních choreografií. Věříme, že o letní festival pro děti a soubory scénického tance bude zájem.

Komplexní záměr festivalu

 • je udržet kvalitu akce s celorepublikovým povědomím s mezinárodní účastí – dílny, představení od neprofesionálních souborů až po dnešní      současnou uznávanou „špičku“ v současném tanci s cílem inspirovat dětské skupiny ke kultivaci a zdraví lidské osobnosti. Dětské dílny budou a jsou otevřeny i pro ne-tanečníky.
 • Generační propojení.
 • Kultivace.
 • Podpora nekomerčních a specifických akcí.
 • Podpora mladého neprofesionálního nebo začínajícího profesionálního umělce a  nových trendů v tanci.
 • Podpora regionu a města v oblasti kulturně-společenské a turismu.

SIRAEX 2016

SIRAEX 2016 Taneční festival současného tance s mezinárodní účastí SIRAEX se koná v Klášterci nad Ohří již od roku 2007. Přináší průřez profesionálním i amatérským scénickým tancem. Vystřídaly se na něm špičky ...
Více ...

Siraex 2014 / foto hlavní program

Siraex 2014 / foto hlavní program http//www.facebook.com/pages/Siraex/116465925114133?ref=bookmakers ...
Více ...

Siraex 2014 / foto Tanec v duši

Siraex 2014 / foto Tanec v duši

Siraex 2014 / foto dílny

Siraex 2014 / foto dílny

TANEC NA KONCI LÉTA

TANEC NA KONCI LÉTA TANEC NA KONCI LÉTA – SIRAEX 2014 Druhá polovina prázdnin bude patřit velkému projektu Základní umělecké školy v Klášterci nad Ohří, který se přehoupne do svého 8. ročníku. Město se opět stane dočasným domovem pro mnoho tanečníků z Čech, Moravy. Mezi umělci nebudou chybět choreografové z Jižní Ameriky, kteří díky spolupráci se společností MovingBorders přeletí Atlantický oceán a představí taneční tvorbu protkanou mexickými tradicemi a vlivy. Tak jako každý rok je festival současného tance ...
Více ...

  lektoři siraex 2016

  Novinky

  NNTB - NENECH TO BÝT!

  obrázek
  Anonymní aplikace upozorňující na šikanu v naší škole. Možnost informovat o problému dětí, které by se v reálném světě bály cokoliv udělat. Nic jim nehrozí, Klikni na titulek NNTB.

  Nové fotografie 2018/2019 zde ...

  obrázek

  MINI ZUŠKA

  obrázek
  Kurzy napříč obory pro děti, kterým nebylo 5 let k 1.9.

  ABSOLVENTI 2017/2018

  obrázek

  KDY ZASTIHNETE PEDAGOGA

  Kliknutím na název/slogan si můžete ověřit, kdy pedagog, se kterým potřebujete osobně mluvit, je ve škole k zastižení. Ideální volba pro schůzky je v přestávkách před nebo po výuce.

  HUDEBNÍ ŠKOLA YAMAHA

  obrázek
  Naše škola poskytuje prostor pro kurzy Hudební školy Yamaha pro maminky s dětmi od 1,5 do 4 let věku. Klikem na nadpis se dostanete na jejich webové stránky.

  Naši partneři

  Nástěnka

  PONDĚLÍ 7:00 – 14:30 15:00 – 17:00
  (úřední den)
  ÚTERÝ 6:00 - 12:00 12:30 – 14:30
  STŘEDA 6:00 - 12:00 12:30 – 14:30
  ČTVRTEK 6:00 – 12:00 (neúřední den)
  PÁTEK 6:00 – 13:30 14:00 – 15:00

  Created by ALS-Euro,s.r.o. © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy