Login

NEVŠEDNÍ UDÁLOST, TRADICE, SOUDRŽNOST, ORIGINALITA, POZNÁNÍ

 I takto můžeme popsat 13. ročník festivalu současného tance s mezinárodní účastí SIRAEX 2019

               Naše ZUŠka se pyšní ojedinělou událostí, a to především pro spojení a konfrontaci různých úrovní v oblasti současného tance a jeho umělecké stránky. Festival je odborníky vnímán jako přínosný počin,      který spojuje. Nově spojuje více generací a představuje komplexní vývoj tanečního umění, od tvorby dětské, až po tvorbu profesionální. Siraex pod svá křídla přizval také dětské soubory a vznikla tak DĚTSKÁ TANEČNÍ SCÉNA. Festival chce přinést povědomí o vývoji tance v umělecké oblasti, podporuje malé a mladé tanečníky. Dále přináší poznání zahraničního postoje na vývoj tance jako prostředku vyjádření, ať se toto vyjádření týká čehokoli.

               „Někdy tanci prostě rozumět nemusíte. Nastane li tato chvíle, nemusíte hned odcházet. Stačí se jen dívat a vytvářet si vlastní fantazie nebo jen sledovat odvahu a pohybové dovednosti tanečníků“.

               Zahraničními hosty budou letos tančící lektoři Natascha Pire z Belgie a Medhat Aldaabal ze Sýrie /14.8./. Představení neprofesionálních souborů /15.8./ bývá vždy pestré. Tanečníci přijedou také z Pardubic, Jihlavy, Rychnova u Jablonce nad Nisou, Mostu, K. Varů, Klášterce nad Ohří, Jablonce nad Nisou a Třeboně. Jde vždy o nejnavštěvovanější večer. V 1. Gala večeru si přijdou na své příznivci baletu. Kromě Národního divadla Brno a tradičního hosta Pražského komorního baletu se na Siraex vrátí uskupení 420PEOPLE, které hostuje především na světových jevištích. Vrcholem večera bude nádherný příběh „1000 JEŘÁBŮ“, mladé choreografky Petry Hájkové, inspirovaným příběhem malé dívky, která touhou po uzdravení věřila starodávné japonské legendě, že když složíte 1000 papírových jeřábů origami, splní se vám jedno přání. Emotivní, interpretačně (zvláště pak interpretace malé sólistky – 10 let) a scénograficky zdařilé dílo, byste si neměli nechat ujít. 2. Gala večer /závěrečný/ nebude o nic méně cennější. Jsou připraveny produkce tvůrců působících na českých tanečních scénách a v poslední době. Lákadlem bude pestrost večera s konfrontací mnoha směrů nezávislého umění.

Ještě však těsně před posledním večerem /17.8.od 19 hodin/, má místo v programu DĚTSKÁ TANEČNÍ SCÉNA. Tančit budou nominované soubory z Plzně, Klášterce nad Ohří, Rychnova nad Kněžnou a Prahy. A úplný závěr bude patřit studentům světelného desingu z Janáčkovy Akademie Múzických Umění v Brně, v jejichž podání by měla probíhat iluminace zámeckého parku. Celý týden budou probíhat různé dílny a jedna z nich je připravena i pro veřejnost – lekce AFRO, tanec pro každého (uzávěrka je posunuta do 30. července).

               Srdečně Vás zveme a budeme rádi, když si na Siraex najdete chvilku a přijdete mezi nás. Tým SIRAEX

(Akci podpořilo město Klášterec nad Ohří, Ústecký kraj, NIPOS Praha, Zámek Klášterec nad Ohří, a další)Novinky

NNTB - NENECH TO BÝT!

obrázek
Anonymní aplikace upozorňující na šikanu v naší škole. Možnost informovat o problému dětí, které by se v reálném světě bály cokoliv udělat. Nic jim nehrozí, Klikni na titulek NNTB.

Nové fotografie 2018/2019 zde ...

obrázek

MINI ZUŠKA

obrázek
Kurzy napříč obory pro děti, kterým nebylo 5 let k 1.9.

ABSOLVENTI 2017/2018

obrázek

KDY ZASTIHNETE PEDAGOGA

Kliknutím na název/slogan si můžete ověřit, kdy pedagog, se kterým potřebujete osobně mluvit, je ve škole k zastižení. Ideální volba pro schůzky je v přestávkách před nebo po výuce.

HUDEBNÍ ŠKOLA YAMAHA

obrázek
Naše škola poskytuje prostor pro kurzy Hudební školy Yamaha pro maminky s dětmi od 1,5 do 4 let věku. Klikem na nadpis se dostanete na jejich webové stránky.

Naši partneři

Nástěnka

PONDĚLÍ 7:00 – 14:30 15:00 – 17:00
(úřední den)
ÚTERÝ 6:00 - 12:00 12:30 – 14:30
STŘEDA 6:00 - 12:00 12:30 – 14:30
ČTVRTEK 6:00 – 12:00 (neúřední den)
PÁTEK 6:00 – 13:30 14:00 – 15:00

Created by ALS-Euro,s.r.o. © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy