Jméno:
Heslo:

ŠVP

PROČ CHODIT DO ZUŠ?

PROČ CHODIT DO ZUŠ? HUDBA SOUČÁST NAŠEHO ŽIVOTA Hudba, ať už máme na mysli jakoukoli její formu, je s námi od samého počátku. Dnes je, hudba jako taková, čím dál dostupnější. Máme na výběr nepřeberné množství způsobů co, jak a kdy poslouchat, a současně nás nic nenutí se hudbou aktivně zabývat nebo ji produkovat. O to významnější je cíleně naši hudebnost podporovat. Poslouchat hudbu aktivně, vybírat si, pustit si hudbu vědomě do života, rozpoznávat, co je kvalitní, co nás obohacuje a co ničí.   Mnoho rodičů ...
Více ...

ŠVPŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

ŠVP 1.9.2019ŠVP 1.9.2019

Hodiny hudby zvyšují IQ dětí

Hodiny hudby zvyšují IQ dětíAčkoli nejsou všechny děti hudebně nadané, hodiny muzicírování velmi prospívají jejich mozku. Podle amerických odborníků totiž takové lekce zlepšují rozvoj myšlení a paměť. Hodiny hudby tak pomáhají nejen bystřit sluch, ale mají vliv i na kognitivní funkce.
"Že se po roce studia hudby u dětí zlepší jejich sluch není nic zvláštního. Ale zajímavé je to, že se ve srovnání s dětmi, které hudební hodiny nedostávají, výrazně zlepší verbální paměť, gramotnost, prostorové myšlení, matematické myšlení a IQ," tvrdí profesor psychologie Laurel Trainor z McMaster University v kanadském Hamiltonu.
Psychologové z celého světa jsou výsledky kanadské studie překvapeni a nadšeni zároveň. Pokud budou její závěry potvrzeny v dalších výzkumech, změní se významně některé učebnice psychologie i didaktické příručky. Hodiny hudby by totiž mohly být napříště doporučovány rodičům jako vhodná metoda rozvoje myšlení u dětí. A rozhodně ovlivní také metody výuky na školách.

 

Novinky

NNTB - NENECH TO BÝT!

obrázek
Anonymní aplikace upozorňující na šikanu v naší škole. Možnost informovat o problému dětí, které by se v reálném světě bály cokoliv udělat. Nic jim nehrozí, Klikni na titulek NNTB.

Nové fotografie 2018/2019 zde ...

obrázek

MINI ZUŠKA

obrázek
Kurzy napříč obory pro děti, kterým nebylo 5 let k 1.9.

ABSOLVENTI 2017/2018

obrázek

KDY ZASTIHNETE PEDAGOGA

Kliknutím na název/slogan si můžete ověřit, kdy pedagog, se kterým potřebujete osobně mluvit, je ve škole k zastižení. Ideální volba pro schůzky je v přestávkách před nebo po výuce.

HUDEBNÍ ŠKOLA YAMAHA

obrázek
Naše škola poskytuje prostor pro kurzy Hudební školy Yamaha pro maminky s dětmi od 1,5 do 4 let věku. Klikem na nadpis se dostanete na jejich webové stránky.

Naši partneři

Nástěnka

PONDĚLÍ 7:00 – 14:30 15:00 – 17:00
(úřední den)
ÚTERÝ 6:00 - 12:00 12:30 – 14:30
STŘEDA 6:00 - 12:00 12:30 – 14:30
ČTVRTEK 6:00 – 12:00 (neúřední den)
PÁTEK 6:00 – 13:30 14:00 – 15:00

Created by ALS-Euro,s.r.o. © 2013 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy